שדרוג מחשב נייד

שדרוג מחשב נייד

דיסק קשיח HDD

שדרוג מחשב נייד יש דבר כזה ? אכן ויש במאמר זה רציתי לדבר על ניסוי שעשיתי על מחשב נייד דיי ישן משנת 2012 בערך . מחשב זה עבד בסדר אבל הייתה בעיה היה לוקח לו הרבה זמן לעלות את מערכת הפעלה ולהריץ תוכנות במילים פשוטות מחשב היה איטי. למרות שמערכת הפעלה של לינוקס עבדה בסדר גמור על המחשב זה מפני שהיא צורכת פחות שרותים ממערכת הפעלה של ווינדאוס 10 .

אז איך גורמים למחשב לעבוד יותר מהר ? פשוט מאוד נתחיל מזה שיש שתי סוגי דיסקים קשיחים הראשון זה HDD מבוסס על טכנולוגיה ישנה יותר ועובד כמו פטיפון . מחט עולה ויורדת במהירות על התקליט שמסתובב במהירות בקצה המחט יש ראש קריאה אלקטרומגנטי , שיכול לקרוא ולכתוב נתונים וזאת טכנולוגיה ישנה . הסוג השני הוא דיסק SSD דיסקים ללא חלקים נעים (Solid State Disc) . טכנולוגיה חדשה יותר ויעילה יותר עובד הרבה יותר מהר מדיסק קשיח HDD . חסרון יחיד של SSD שאם הוא קיבל קצר חשמלי לא ניתן לשחזר מידע וכדאי שיהיה לכם גיבוי .

דיסק קשיח SSD

דיסק קשיח SSD

 

שדרוג מחשב נייד מדיסק קשיח HDD לדיסק קשיח SSD עשה פשוט פלאות למחשב הנייד . המחשב התחיל לעלות בפחות מ-20 שניות את מערכת הפעלה . הרגשה הייתה של מחשב חדש לחלוטין עם ביצועים מרשימים .

לסיכום אם יש לך מחשב נייד ואתם לא מרוצים מרמת הביצועים שלו חכו רגע לפני שאתם זורקים אותו לאיזה מחסן והולכים לקנות מחשב חדש . פשוט תבדקו שדרוג דיסק הקשיח ל-SSD ותופתעו לטובה מניסיון .